Znajdź i oceń wino:

Nazwa szukanego wina:

Tylko ocenione wina

Moje Wino dla gości:
RSS:
Idea portalu:

Moje Wino to portal pozwalającu na współdzielenie ocen wina. Umożliwia określenie indywidualnego profilu smakowego na podstawie subiektywnych ocen użytkownika. Dzięki inteligentnemu wnioskowaniu najlepsze wino to indywidualnie dopasowana propozycja. Więcej informacji na ten temat: Idea portalu Moje Wino

Informacje o portalu i sposobie oceniania win

Idea portalu

Moje Wino to forum pozwalające na współdzielenie ocen wina. Umożliwia określenie indywidualnego profilu smakowego na podstawie subiektywnych ocen użytkownika. Dzięki inteligentnemu wnioskowaniu najlepsze wino to indywidualnie dopasowana propozycja.

Więcej w tekście: Idea portalu ocen wina

Nazwy używane przy degustacji win, czyli słowniki ocen

Podobne porady można znaleźć w każdej książce dotyczącej wina, na każdej stronie internetowej na ten temat oraz usłyszeć niemal przed każdą degustacją. Jednak dla pewności, że mówimy tym samym językiem, zdefiniuję terminy i nazwy, używane na stronach ocen wina, aby każdy z użytkowników miał pewność, że wszyscy jednakowo rozumiemy znaczenie poszczególnych pozycji.

Więcej w tekście: Nazewnictwo stosowane w ocenach win

Technika pracy, czyli jak znaleźć wino do oceny

W portalu Moje Wino podstawą ocen jest nazwa wina. Wynika to z założenia, że użytkownik zna wino o którym myśli i zamierza ocenić dokładnie określoną butelkę. Tak więc żeby ocenić wino, najpierw je trzeba znaleźć. Umożliwienie poszukiwania jakiegoś dowolnego trunku, którego nazwy się nie zna, dawałoby pretekst do oceny wina przypadkowego. Doświadczenia internetu interaktywnego pokazują jednak, że brak ścisłych ram może doprowadzić do zaśmiecenia portalu, ze szkodą dla jego użytkowników.

Więcej w tekście: Technika pracy

Regulamin

Jak każdy portal, w którym użytkownicy mogą tworzyć treści dostępne dla innych użytkowników, Moje wino posiada regulamin, który ma za zadanie określenie zasad funkcjonowania portalu oraz praw i obowiązków jego użytkowników.

Regulamin

Zmiany w portalu

Dla osób, które chciałyby wiedzieć jak ewoluuje portal Moje wino udostępniamy listę ostatnich zmian w portalu:

Zmiany w portalu

Moje Wino - podłoże i inspiracje

Często spotykam się z opiniami na temat win, które zupełnie nie przystają do moich ocen tych samych butelek. Nie raz ktoś polecił mi wino, które wogóle mi nie smakowało. Natomiast inne, nie cieszące się większą popularnością i obdarzone szeptami nie ruszaj, jest okropne mnie wydało się wspaniałe. Porównanie własnych i cudzych opinii dawno już doprowadziło mnie do wniosku, że oceny wina są bardzo subiektywne. To co smakuje jednym, zupełnie nie odpowiada innym. Nałożenie tego wniosku na własne doświadczenia informatyczne doprowadziły do narodzenia się tej inicjatywy.

Więcej w tekście: Podłoże i inspiracje powstania

 
Chateau Les Carmes Haut Brion Pessac Leognan
MWi © 2007-2012
Portal przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich