Znajdź i oceń wino:

Nazwa szukanego wina:

Tylko ocenione wina

Moje Wino dla gości:
RSS:
Idea portalu:

Moje Wino to portal pozwalającu na współdzielenie ocen wina. Umożliwia określenie indywidualnego profilu smakowego na podstawie subiektywnych ocen użytkownika. Dzięki inteligentnemu wnioskowaniu najlepsze wino to indywidualnie dopasowana propozycja. Więcej informacji na ten temat: Idea portalu Moje Wino

Regulamin portalu Moje Wino

Regulamin ma za zadanie określenie zasad funkcjonowania portalu oraz praw i obowiązków jego użytkowników.

 1. Portal Moje Wino jest platformą wymiany informacji między jego użytkownikami (członkami wirtualnego klubu miłośników wina). Jest on zbudowany w duchu idei Web 2.0 i specjalizowany pod kątem cech charakterystycznych dla wina oraz jego obiektywnych i subiektywnych ocen. Portal jest moderowany post-factum, to znaczy wpisy są przeglądane przez moderatora pod kątem zgodności z tym regulaminem (przede wszystkim chodzi o wykluczenie reklamy bądź kryptoreklamy). Celem portalu, poza wymianą informacji, jest propagowanie wiedzy o winie.
 2. Wszystkie nazwy win, ich producentów, apelacji, marek alkoholi, znaki towarowe i inne zarezerwowane nazwy, są własnością osób lub firm do których należą i w portalu Moje Wino są używane wyłącznie w celu właściwej identyfikacji poszczególnych ocen i opisów.
 3. Portal jest przeznaczony dla użytkowników, którzy mają prawno do spożywania alkoholu (jeśli chodzi o polskich użytkowników muszą mieć ukończone 18 lat). Właściciel portalu nie odpowiada za łamanie prawa przez użytkowników portalu w tym używanie go w Polsce przed ukończeniem 18 lat.
 4. Klubowicze, czyli zarejestrowani użytkownicy, z punktu widzenia portalu pozostają anonimowi, w związku z tym w stosunku do przechowywanych o nich informacji nie ma obowiązku stosowania ustawy o ochronie danych osobowych. Adresy e-mail podawane w trakcie rejestracji w portalu służą potwierdzeniu rejestracji, ewentualnemu przypomnieniu hasła oraz rozsyłania informacji o zmianach w portalu. Obowiązkiem właściciela portalu jest dbałość o to, aby adresy te nie wydostały się poza bazę portalu i żeby nie mogły być użyte w celu wysyłki niechcianej korespondencji (spamu). Przystąpienie do klubu oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji od portalu Moje Wino.
 5. Dokonując oceny wina klubowicze zgadzają się, aby była ona prezentowana innym, zarówno zarejestrowanym jak i niezarejestrowanym użytkownikom portalu Moje Wino. Zgoda ta dotyczy zarówno pojedynczej oceny jak i wniosków wyciąganych z Jego ocen za pomocą algorytmów porównujących poszczególne kryteria oceny wina.
 6. Algorytmy porównywania ocen wina mogą pozostać niejawne. Obowiązkiem właściciela jest zapewnienie, że algorytmy nie uwzględniają ocen sponsorowanych.
 7. Klubowicz nie ma prawa stosowania w opisach i ocenach reklamy wina oraz żadnych innych alkoholi ani znaków towarowych związanych z alkoholem. Użytkownik nie ma prawa przemycania tych informacji pod pozorem gry słów czy nazw podobnych, ani stosowania żadnych innych technik kryptoreklamy. Użytkownik nie ma prawa zamieszczania w opisach adresów HTTP. Moderator ma prawo usunąć ocenę (lub jej fragment) łamiącą ten punkt regulaminu. Moderator ma prawo usunąć z klubu osobę notorycznie łamiącą ten punkt.
 8. Użytkownik umieszczając oceny i opisy win powinien dbać o prawa autorskie innych osób, to znaczy nie zamieszczać opisów będących kopią cudzych tekstów.
 9. Do bazy danych wolno dodawać wyłącznie wina gronowe i ewentualnie inne produkty z tej rodziny (szampany, sherry, malaga itp.). Wpisy tanich i dobrych win typu "Biały Kielich", "Czar Sołtysa", "Szato de Patyk" czy "Mocny Byk" będą usuwane wraz z osobami, które dokonały tych wpisów.
 10. Portal może zawierać linki do ocen, opisów lub innych metod określenia bądź promocji wina znajdujących się na innych stronach. Linki takie muszą być oznaczone w sposób jednoznacznie uniemożliwiający pomyłkę ich z ocenami klubowiczów portalu Moje Wino.
 11. Regulamin może zostać zmieniony przez właściciela portalu, a o ewentualnej zmianie użytkownicy muszą być powiadomieni najpóźniej w czasie pierwszego logowania po zmianie tego regulaminu.

Regulamin obowiązuje od dnia 11 listopada 2007

Ostatnia zmiana: 7 marca 2009

 
Chateau Les Carmes Haut Brion Pessac Leognan
MWi © 2007-2012
Portal przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich